Poradnik krypto inwestora: Coinbase Pro od A do Z

Aktualizacja: mar 25Coinbase Pro to krypto giełda będąca własnością Coinbase. Jeśli nigdy wcześniej nie miałeś do czynienia z krypto giełdą, nie martw się - interfejs wygląda poważnie, ale mimo, że różne giełdy mają różne układy, to wszystkie one pokazują te same informacje.


Przeanalizujemy krok po kroku interfejs Coinbase Pro, abyś mógł lepiej zrozumieć na co patrzysz, rozpoczynając handel na krypto giełdzie. Należy pamiętać, że ponieważ jest to przewodnik do zrozumienia giełdy, nie będę zagłębiać się w konkretne strategie handlowe.


Przegląd interfejsu


Market - rynek. Przeglądasz teraz informacje o BTC/EUR. Możesz wybrać inne rynki, klikając na “Select Market”. Wśród dostępnych opcji są: ETH/EUR, XRP/EUR, ale także ETH/BTC, XRP/BTC i wiele innych. Wymieniając kryptowalutę na kryptowalutę (kupując na przykład Ethereum za Bitcoin i odwrotnie) unikasz dodatkowej opłaty transakcyjnej.
Summary Information - informacje podsumowujące: Tutaj możesz zobaczyć najnowsze informacje o cenach (ostatnia cena handlowa), zmianach cen (zmiana w ciągu 24-godzin) oraz ilości BTC, które zostały wymienione na Coinbase w ciągu ostatnich 24 godzin (24-godzinny wolumen).Deposit & Withdraw - wpłaty i wypłaty. Po zalogowaniu się będziesz miał uaktywnione WPŁATY i WYPŁATY kryptowaluty lub pieniędzy.UWAGA: Jeśli kupiłeś krypto lub przeniosłeś środki za pośrednictwem Coinbase, nadal musisz nacisnąć przycisk DEPOSIT (wpłać), aby przenieść swoje środki z Coinbase do Coinbase Pro. Po prostu kliknij DEPOSIT, wybierz konto jaką walutę lub kryptowalutę chcesz przenieść, następnie wybierz konto COINBASE. Transfer jest natychmiastowy i bezpłatny.Order form - formularz zlecenia. Będziesz korzystać z tej sekcji, aby składać zlecenia kupna, sprzedaży. Przyjrzymy się temu bliżej troszkę dalej.Order book - księga zleceń. Wyświetla zlecenia sprzedaży (w kolorze pomarańczowym) i zlecenia zakupu (w kolorze zielonym). Istnieją trzy kolumny informacji: (1) wielkość rynku (market size) - mówi o tym, jak duże jest zlecenie (np. 2.7 oznacza, że ​​zlecenie dotyczy 2.7 BTC, jeśli patrzymy na rynek BTC), (2) cena (price) pokazuje cenę za jeden Bitcoin i (3) moja wielkość (my size) pokazuje, czy masz jakieś zlecenie w tej cenie, a jeśli tak, to jak duże jest twoje zlecenie (na niżej przedstawionym wykresie akurat nie mam żadnego zlecenia).
Candelstick chart - wykresy świecowe. W skrócie, wykresy świecowe pokażą ci ceny, które były zawierane w przeszłości; tj. za ile ludzie kupowali i sprzedawali minutę/godzinę/dzień/miesiąc/rok temu. W handlu wykresy świecowe są niezbędne, dlatego bardzo ważne jest, aby wiedzieć, co oznaczają. Podstawy - wyjaśnię w dalszej części.


Orderbook Visualization - wizualizacja księgi zleceń. Wizualna reprezentacja księgi zleceń. Pomaga to w znacznie szybszy sposób przeanalizować informacje z portfela zleceń i może być ważny dla podjęcia odpowiedniej decyzji.
Current and Historical Orders - bieżące i historyczne zlecenia. tutaj możesz popatrzyć na bieżące otwarte zlecenia, lub przejrzeć historię swoich poprzednich zleceń. W przypadku bieżących zleceń możesz je w tym panelu anulować.Trade History - historia handlu. Najnowsze transakcje, które właśnie zostały zawarte przez innych ludzi i ciebie (jeśli zawarłeś jakieś). Jeśli transakcja jest zawierana po cenie sprzedaży, jest pomarańczowa, a jeśli - po cenie zakupu, jest zielona.Panel transakcyjny


Buy/Sell - kup/sprzedaj (1): wybierz, czy chcesz kupić więcej, czy sprzedać to, co masz. Ten przycisk nie wykonuje transakcji.Market - zamówienie rynkowe (2). W tym przypadku twoje zlecenie zostanie zrealizowane po najlepszej dostępnej cenie rynkowej - natychmiast po złożeniu zlecenia. Jeśli obecna najlepsza cena kupna/sprzedaży nie wystarczy, aby zrealizować całe zamówienie, otrzymasz następną najbliższą dostępną cenę dopóki zamówienie nie zostanie zrealizowane. Zaletą tego jest to, że będziesz mieć pewność, że twoje zamówienie zostanie zrealizowane, ale wadą - może ono nie być zrealizowane po najlepszej cenie tego dnia.


Limit Order - zlecenie z limitem (3): Zlecenia z limitem są dokonywane w celu maksymalizacji zarobków. Zlecenia z limitem zrealizują twoje zamówienie po określonej cenie. W przypadku zlecenia kupna z limitem - kupuje się za określoną lub niższą cenę; dobrym przykładem jest sytuacja, w której uważasz, że cena spadnie, a więc chcesz uzyskać lepszą cenę niż obecna cena rynkowa. Możesz ustawić limit kupna po cenie, która według ciebie zostanie osiągnięta, a gdy cena spadnie do tej kwoty, zlecenie kupna zostanie zrealizowane. Zlecenie sprzedaży z limitem - sprzedaje określoną kwotę, gdy cena osiągnie określoną przez ciebie cenę lub wyższą. Na przykład, jeśli BTC wynosi 8 000 EUR, ale uważasz, że przed cena jeszcze się podniesie do 8 500 EUR, możesz ustawić zlecenie sprzedaży na 8 500 EUR. Jeśli cena osiągnie ten poziom, zlecenie zostanie automatycznie zrealizowane.


UWAGA: istnieją sytuacje, w których pełne zlecenie może nie zostać zrealizowane. Na przykład, jeśli chcesz sprzedać 10 BTC za 8 500 EUR, ale zleceń od kupujących jest tylko na 5 BTC, to sprzedaniu 5 BTC, reszta (5 BTC), będzie wciąż czekać.


Stop order - zlecenia Stop-limit (4): zlecenie stop-limit mają na celu zminimalizowanie strat. Zlecenie aktywuje się przy wyznaczonej przez nas cenie (stop price), w czasie, gdy w trakcie notowań taka cena padnie. Limit price, jest poziomem ceny, po którym zlecenie zostanie zakończone.

Zasady składania zlecenia stop limit przy kupnie: a) cena, po której osiągnięciu zlecenie ma być aktywowane musi być wyższa od ostatniego kursu b) limit wykonania zlecenia musi być wyższy bądź równy limitowi aktywacji


Zasady składania zlecenia stop limit przy sprzedaży: a) cena, po której osiągnięciu zlecenie ma być aktywowane musi być niższa od ostatniego kursu b) limit wykonania zlecenia musi być niższy bądź równy limitowi aktywacji


Dzięki takiej konfiguracji zwiększysz swoje szanse na natychmiastowe wykonanie się Twojego zlecenia po uruchomieniu się zlecenia.


Amount - kwota (6). Określ kwotę, którą chcesz sprzedać / kupić


Total - suma (7). Suma w krypto lub EUR, które otrzymasz w zamian za sprzedaż lub zakup


Place order - złóż zlecenie (5). Naciśnij ten przycisk i nie ma odwrotu - zlecenie zostanie wykonane. Więc bądź absolutnie pewien tego co robisz.


UWAGA: w przypadku zleceń z limitem lub stopem zawsze możesz je anulować w panelu Current and Historical Orders, o ile nie zostały jeszcze wykonane.Wykres świecowyTyp wykresu (1): możesz wybrać wykres liniowy lub świecowy. Profesjonalni traderzy używają tylko wykresów świecowych.


Znacznik czasu (2): wybierz przedział czasu, który chcesz wyświetlić


Overlay - nakładka (3): dodaje pewne linie trendów analizy technicznej, abyś poczuł się jak profesjonalista. Teraz nie zamierzam omawiać wartości dodanej tych linii trendów.

Świece (4): każda świeca reprezentuje wybrany przez ciebie przedział czasowy; więc jeśli twój znacznik czasu (2) jest ustawiony na 1 godzinę (1h), to każda świeca ma 1 godzinę czasu. Pomarańczowe słupki (lub czarne na obrazku poniżej) oznaczają, że cena otwarcia była wyższa niż cena zamknięcia w ciągu godziny. I odwrotnie dla słupków zielonych.


Czarna świeca (spadek ceny w ciągu danego przedziału czasowego)
Biała świeca (wzrost ceny w ciągu danego przedziału czasowego)UWAGA: Na twoim wykresie czarna świeca może być czerwona, a biała zielona - wszystko zależy od ustawień, jakich dokonałeś.


Statystyki (5): gdy najedziesz myszką na świece, pasek statystyk podaje szczegóły dotyczące tej świecy.

UWAGA: Statystyki w GDAX są dostępne tylko dla wykresów świecowych, a nie wykresów liniowych (patrz Typ wykresu (1)).

Oś X (6): czas

Oś Y (7): cena.245 wyświetlenia

Dołącz do naszych dyskusji na Wykop oraz Forum.bitcoin.pl

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com