Pożycz USD za pomocą crypto aktywów przez portfel Blockchain.comOd dziś można po raz pierwszy pożyczyć USD za krypto aktywa, które są trzymane na portfelu blockchain.com. Informację firma ogłosiła na swoim blogu. Użytkownicy mogą teraz pożyczać stablecoiny cyfrowe USD pod zastaw Bitcoina. Ether, Bitcoin Cash i Stellar już wkrótce zostaną dodane.


Niedawno Blockchain.com zaproponował ofertę pożyczek dla instytucji. Oferta ogłoszona dziś odpowiada na rosnące zapotrzebowanie na niezawodne, godne zaufania miejsce do zaciągania pożyczek pod zastaw kryptowalut od strony klientów indywidualnych. Oznacza to, że możesz teraz sfinansować swój następny zakup, nie sprzedając krypto, które gromadziłeś przez lata.


Pożyczki możesz zaciągać bez opuszczania portfela Blockchain.com. Wystarczy kilka kliknięć, aby przejść od konfiguracji pożyczki i otrzymania stablecoinów denominowanych w USD.


Według danych z portfela Blockchain.com korzysta obecnie 46 milionów klientów.


Kryptopożyczki - młoda branża


Platformy pożyczek kryptowalut zaczęły się rozwijać podczas krypto bessy w 2018 r.. Stało się to z kilku powodów:

  1. Niskie stopy procentowe;

  2. Zwiększenie liczby traderów i inwestorów, dla których wygodne jest natychmiastowe otrzymywanie środków w kryptowalutach;

  3. Uproszczony system wymagań dla kredytobiorców - ci, komu nie udzielono pożyczek bankowych, mogą łatwo otrzymać cyfrowe pieniądze


Obecnie szacuje się, że cała branża krypto pożyczek szacowana jest na około 5 mld USD, a liczba platform udzielających pożyczek pod zastaw krypto aktywów szybko rośnie, W pierwszym kwartale 2019 r. udzielono ponad 5400 nowych pożyczek, a w drugim co najmniej 18 500. Wzrosła również wielkość pożyczek.


Jest zatem jasne, że pomimo swojej nowości i wysokiego ryzyka ten nowy przemysł kryptograficzny nabiera rozpędu. Są też krytycy krypto pożyczek, którzy twierdzą, że branża rozwija się zbyt szybko i ma ona wszystkie oznaki bańki.


Oprócz Blockchain.com ofertę pożyczek pod zastaw krypto oferują następujące firmy:


źródło: https://cointelegraph.com/


Dołącz do naszych dyskusji na Wykop oraz Forum.bitcoin.pl

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com