Problem kradzieży kryptowalut zachęca do korzystania z bezpiecznych form tradinguJuż niedługo inwestorzy będą mieli nowy sposób handlowania kryptowalutami, który jest promowany jako bardzo bezpieczne rozwiązanie. Do końca stycznia 2019, klienci BitGo Inc będą mogli kupować i sprzedawać Bitcoin, Ether i inne cyfrowe aktywa bez konieczności wysyłania ich na inny adres. Innymi słowy, kryptowaluty pozostaną na urządzeniach (portfelach sprzętowowych) nie podłączonych do internetu. BitGo oferuje to rozwiązanie poprzez partnerstwo z Genesis Global Trading Inc.


Hakerstwo jest poważnym problemem. Tylko w pierwszej połowie ubiegłego roku skradziono kryptowaluty o wartości prawie 1 miliarda dolarów (według danych firmy CryptoTrace). Ceny krypto aktywów spadły znacząco w ciągu ostatniego roku, a duzi instytucjonalni inwestorzy, których BitGo chce przyciągnąć, mogą dostarczyć wystarczająco silną iskrę do rozpoczęcia nowej hossy.


Może cię zainteresować:

Bitcoin - teoria cykli, Historia się powtórzy


"BitGo chce wprowadzić strukturę rynkową do krypto sfery, jakiej jeszcze nie było" - powiedział Mike Belshe - CEO firmy BitGo. Możliwość kupowania lub sprzedawania w trybie offline oznacza, że monety nie są wysyłane na giełdy, co zmniejsza ryzyko kradzieży, błędu ludzkiego lub działania niezgodnego z wymogami zgodności (compliance), dodał. Genesis Trading będzie dopasowywać zlecenia kupna i sprzedaży klientów BitGo, powiedział Michael Moro, CEO firmy Genesis.


Po tym, jak ceny kryptowalut wzrosły do rekordowych poziomów pod koniec 2017 r. i spadły drastycznie na początku 2018 r. - oprócz obaw związanych z bezpieczeństwem, inwestorzy instytucjonalni mogą trzymać się z dala od tej klasy aktywów z powodu tak ekstremalnej zmienności. Niestabilność na rynku światowym również wpływa na decyzje inwestycyjne. Inwestorzy szukają bezpiecznych miejsc do przechowywania gotówki.


Mimo to, Belshe wierzy, że kryptowaluty pozostaną z nami na dłużej. Podczas gdy w krypto sferze już są dziesiątki miliardów dolarów instytucjonalnych pieniędzy, liczba ta "może z łatwością wzrosnąć do bilionów". Aby to zrobić, należy zbudować strukturę rynku, do której duzi inwestorzy ze świata tradycyjnych aktywów (akcji, futuresów) są przyzwyczajeni - powiedział. Na większości rynku kryptowalut giełdy takie jak Coinbase czy Gemini działają jak giełda, broker-dealer i depozytariusz. Takie podejście - "wszystko w jednym" - musi się zmienić, by przyciągnąć bardziej tradycyjne pieniądze, powiedział Belshe.


Źródło: Bloomberg

Serdecznie zapraszam do: komentowania artykułów,

zapisania się na naszą krypto-listę mailingową oraz

dołączenia do naszych dyskusji na Wykop i Forum.bitcoin.pl


Czytaj codziennie top Bitcoin i krypto newsy, wiadomości, artykuły z cryptoqueen.pl

Dołącz do naszych dyskusji na Wykop oraz Forum.bitcoin.pl

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com