Przegląd ICO Optherium

Aktualizacja: 31 gru 2018Nazwa projektu: Optherium

Branża: Usługi finansowe

Oficjalna strona internetowa: https://optherium.io

Spółka stojąca za projektem: Optherium Labs Ltd (Zug, Szwajcaria)

Whitepaper: tutaj

Zespół: tutaj

Oficjalne strony społecznościowe:

Facebook Twitter LinkedIn Reddit Medium Instagram Telegram Youtube Bitcointalk

Misją Optherium jest stworzyć globalną finansową Infrastrukturę opartą o technologię blockchain, która by była dostępna dla wszystkich instytucji finansowych, korporacji i klientów indywidualnych.


Główne cechy projektu:


Ekosystem Optherium będzie zawierał w sobie kilka własnych rozwiązań: Zdecentralizowana Prywatna Sieć Blockchain, Technologia MultiSecure i Technologia Dynamic Biometrics.


Zespół Optherium twierdzi, że ich rozwiązania umożliwią natychmiastową konwersję walut oraz natychmiastowe potwierdzenia transakcji. Użytkownicy będą mogli kupować, sprzedawać i przesyłać aktywa cyfrowe. Optherium będzie oferować platformy B2C i B2B, które będą zaprojektowane dla spółek fintech, banków, internetowych sprzedawców detalicznych, dostawców usług i platform sprzedaży internetowej.


Projekt obiecuje dostarczyć następujące produkty bazujące na technologii blockchain:


Aplikacja mobilna VivusPay - jest to narzędzie zarządzania aktywami (asset management tool), które pozwoli użytkownikom (klienci indywidualni i biznesowi) bezpiecznie przechowywać swoje aktywa cyfrowe. Aplikacja już jest dostępna. Można ją pobrać na stronie projektu.


Karta Debetowa Optherium - karta ta pozwoli wypłacać pieniądze ze wszystkich bankomatów na świecie - legalnie, bezpiecznie i anonimowo. Ta usługa jest w trakcie opracowania i ma być dostarczona przed końcem pierwszego kwartału 2019. Na chwilę obecną usługa ta może być zamówiona na stronie projektu.


Zdecentralizowana Giełda Walut Cyfrowych (Bitcrox.io) - giełda ta zapewni płynność dla wszystkich transakcji zachodzących w ekosystemie Optherium. Konwersja i potwierdzenia transakcji będą wykonywane z prędkością ponad 100 000 transakcji na sekundę. Ponadto ta kryptogiełda będzie obsługiwać do 150 kryptowalut. Umożliwi także przeprowadzenie transakcji OTC pomiędzy przedsiębiorstwami i indywidualnymi użytkownikami w najbezpieczniejszym i najbardziej przyjaznym dla użytkownika ekosystemie. Zgodnie ze stroną internetową projektu, usługa jest w trakcie opracowywania i ma zostać uruchomiona w pierwszym kwartale 2019 roku.


Dynamic Biometrics to opatentowana technologia wykorzystująca dane biometryczne (twarz, głos, odcisk palca, siatkówka itp.) jako narzędzie weryfikacji klucza, hasła lub tożsamości w ekosystemie. Szacuje się, że produkt będzie gotowy w czwartym kwartale 2019 r.


Detale ICO:


Ogólna podaż tokenów: 3,200,000,000 OPEX

Minimalny poziom funduszy potrzebnych do uruchomienia projektu (soft cap): 5,000,000 USD (fiat)

Maksymalny (docelowy) poziom funduszy (hard cap): 43,000,000 USD (fiat)

Państwo rejestracji projektu: Szwajcaria

Rynkowe oznaczenie tokenu: OPEX

Technologia tokenu: ERC-20

Typ tokenu: token użytkowy (utility-token)

Dodatkowa emisja tokenów: Nie

Akceptowane waluty: USD, EUR, BTC, ETH, LTC, DASH, USDT

Dystrybucja tokenów: 60% - Inwestorzy; 25% - Rezerwa; 15% - Zespół

Procedura KYC (Know Your Customer): Tak

Sprzedaż tokenów:


Ocena ICO Rating: Stabilny+


Podsumowanie:


Projekt ma następujące mocne strony:


- projekt bierze udział w znaczącym i szybko rozwijającym się segmencie rynku - blockchain.

- firma posiada licencję Unii Europejskiej na usługi eWallet (internetowy portfel) i wymiany walut (fiat-krypto i krypto-fiat).

- platforma projektu umożliwia nieprzerwane wysyłane transakcji z częstotliwością 100 000 transakcji na sekundę

- firma jest członkiem takich organizacji jak: The Linux Foundation, Hyperledger and Crypto Valley


Ryzyka związane z projektem


Ryzyko handlowe


Rynek, w którym porusza się projekt jest konkurencyjny. Jednak większości konkurentów Optherium brakuje liczby obsługiwanych walut, odpowiedniej prędkości transakcji, natychmiastowych potwierdzeń oraz poziomu zabezpieczeń portfela i aktywów cyfrowych. Optherium to ekosystem zbudowany w oparciu o zdecentralizowaną, prywatną sieć blockchain, która umożliwia błyskawiczne przeliczanie walut i generowania potwierdzenia przy prędkości 100 000 transakcji/sek. Weryfikacja natomiast jest opartą o technologię Dynamic Biometric. Dlatego, jeśli zespół będzie mógł dostarczyć wszystkie zapowiadane funkcje, to projekt może zyskać popularność. Warto jednak zauważyć, że ryzyko handlowe powinno być brane pod uwagę przez potencjalnych inwestorów.


Ryzyko składu zespołu


Zauważono, że niektórzy członkowie zespołu nie deklarują swojej przynależności do projektu Optherium na swoich oficjalnych profilach na LinkedIn, podczas gdy inni podali wiele obowiązków związanych z pracą. Ponadto nie ma linków do oficjalnych profili na LinkedIn dla czterech członków zespołu. Oprócz tego zauważono, że pięciu na ośmiu doradców nie wymieniło swoich ról doradczych w projekcie Optherium na swoich oficjalnych profilach LinkedIn.


Brak znanych inwestorów VC (venture capital)


Nie ogłoszono żadnych inwestorów VC (poza CGC, którzy są wymienieni jako partnerzy na stronie internetowej Optherium). Brak zainteresowanych inwestorów korporacyjnych może wpływać na rozwój projektu i marketing.

Informacje zawarte tutaj mają jedynie charakter informacyjny. Firma ICORating otrzymała pieniężną rekompensatę od podmiotu ocenianego za wykonanie raportu ratingowego. Jednak jednostka oceniona w tym raporcie nie miała możliwości zatwierdzenia tego raportu przed jego opublikowaniem, a oceniany podmiot nie miał możliwości edycji lub usunięcia tego raportu po jego opublikowaniu. Poglądy wyrażone w niniejszym dokumencie są wyłącznie poglądami zespołu ICORating, opartymi na danych uzyskanych z ogólnodostępnych źródeł informacji.


Źródło

59 wyświetlenia

Dołącz do naszych dyskusji na Wykop oraz Forum.bitcoin.pl

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com