Raport SFOX: rynek kryptowalut daje oznaki ożywienia

Zespół kalifornijskiego krypto-startupa SFOX stwierdził, że jeśli w styczniu tego roku rynek był zdominowany przez "niedźwiedzi", to w lutym sentyment zmienił się na "umiarkowanie zwyżkujący".


Poniżej znajduje się indeks wieloczynnikowy SFOX, którego wartości zależą od takich zmiennych jak zmienność krypto-walorów, panujące nastroje na rynku, a także wskaźniki rozwoju branży.Trochę ucichł szum związany z blockchainem, kryptowalutami i ICO HYIP. W mediach coraz mniej głośnych nagłówków na temat wydarzeń w branży. Jednak wśród inwestorów instytucjonalnych stabilnie rośnie zainteresowanie dziedziną aktywów cyfrowych.


Projekty kontynuują prace nad rożnymi "usecase'ami" z wykorzystywaniem blockchaina. Oprócz tego technologia cechuje się zdecydowanie szerszym wykorzystywaniem niż to miało miejsce parę lat temu. Analitycy są przekonani, że przejście do "etapu aktywnego rozwoju" jest jedną z przyczyn spadku zmienności na rynku.


Zmienność i korelacja


Zakres zmienności cen wiodących krypto aktywów, takich jak BTC, ETH, BCH i LTC, spadł w styczniu (w porównaniu ze średnią na 2018 r.).


Korelacja między Bitcoin, Ether, Bitcoin Cash i Litecoin jest bardzo silna:Korelacja Bitcoin'a z Eetherem jest silniejsza niż z "cyfrowym srebrem". Jednocześnie istnieje odwrotna współzależność cen kryptowalut z indeksem S&P 500 i złotem.


Czego oczekiwać w lutym?


Zmienność na rynku wzrośnie w miarę zbliżania się do dat wygaśnięcia kontraktów futures. 13 lutego wygasają kontrakty na CBOE, a 22 lutego na większej giełdzie CME. Również amplituda wahań cen powinna wzrosnąć w miarę przybliżania się do 27 lutego - daty forku Constantinople w sieci Ethereum.


Serdecznie zapraszam do: komentowania artykułów,

zapisania się na naszą krypto-listę mailingową oraz

dołączenia do naszych dyskusji na Wykop i Forum.bitcoin.pl

CryptoQueen.pl- blog o Bitcoinie i kryptowalutach. Zapraszam codziennie

81 wyświetlenia

Dołącz do naszych dyskusji na Wykop oraz Forum.bitcoin.pl

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com