Reality Shares chce uruchomić ETF z częściowym inwestowaniem w Bitcoin-futures'yReality Shares - firma typu asset management bazująca w Kalifornii - znalazła sposób jak włączyć Bitcoin w ETF.


Firma złożyła wniosek do SEC o pozwolenie na uruchomienie funduszu inwestycyjnego ETF, który będzie miał częściową ekspozycję na rynek futures'ów na Bitcoin.


W dokumencie możemy przeczytać, że fundusz będzie mógł inwestować do 15% swoich aktywów w Bitcoin-futures'y które są dostępne na CBOE Global Markets i CME Group. Dopuszcza się również możliwość inwestowania w Bitcoin-futures'y na innych platformach handlowych. Oprócz Bitcoina fundusz będzie inwestował w funt brytyjski, japoński jen, szwajcarski frank oraz różne fundusze rynku pieniężnego.


SEC odrzucił szereg funduszy związanych z kontraktami terminowymi na Bitcoin, powołując się na obawy związane z manipulacją na krypto rynku, a także brak płynności. Ideą nowego funduszu jest to, że ograniczona ekspozycja na Bitcoin sprawi, że nadzór finansowy będzie bardziej skłonny zatwierdzić produkt.


Jeśli uruchomienie funduszu zostanie zaakceptowane to udziały funduszu będą notowane na giełdzie NYSE arca.


Źródło: theblockcrypto.com


Serdecznie zapraszam do: komentowania artykułów,

zapisania się na naszą krypto-listę mailingową oraz

dołączenia do naszych dyskusji na Wykop i Forum.bitcoin.pl

CryptoQueen.pl- blog o Bitcoinie i kryptowalutach. Zapraszam codziennie


Dołącz do naszych dyskusji na Wykop oraz Forum.bitcoin.pl

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com