Ripple opublikował raport za Q4: sprzedaż XRP spadła o 80%, ale nie jest tak źle

Aktualizacja: mar 25Ripple. firma zarządzająca tokenami XRP, opublikowała Raport Rynkowy za ostatni kwartał 2019 roku. W raporcie zaznaczono, że firma robi to dobrowolnie, żeby dostarczyć informacji oraz transparentności na temat stanu rynku XRP, programowej (sprzedaż XRP na kryptogiełdach) i instytucjonalnej sprzedaży, nowych partnerstw Xpring i RippleNet oraz komentarzy na temat rozwoju rynku w poprzednim kwartale. Jako posiadacz XRP, Ripple uważa, że proaktywna kominikacja jest częścią bycia odpowiedzialnym udziałowcem. Ponadto Ripple zachęca innych przedstawicieli branży do budowania zaufania oraz wspierania otwartej komunikacji i podnoszenia poprzeczki w branży.


W dalszej części raportu przypomniano, że w lipcu 2019 Ripple zmienił swojego "dostawcę" informacji na temat wolumenu giełdowych sprzedaży XRP z CoinMarketCap na Cryptocompare. Zgodnie z raportem, Cryptocompare oferuje pełniejsze spojrzenie na jakość, otoczenie regulacyjne, zarządzanie i strukturę giełd, które odfiltrowują większość niezweryfikowanych wolumenów.


Najważniejsze z raportu Q4

W ostatnim kwartale łączna sprzedaż XRP wyniosła 13,08 mln USD (66,24 mln USD w poprzednim kwartale) - co stanowi spadek o 80% w porównaniu z poprzednim kwartałem. Ripple poinformował, że nie realizował programowej (giełdowej) sprzedaży, koncentrując się wyłącznie na sprzedaży instytucjonalnej (OTC) z kilkoma partnerami w strategicznych regionach, w tym w regionie EMEA i Azji.

Źródło: Q4 2019 XRP Markets Report


Wolumen

Dzienny wolumen obrotu dla XRP zmniejszył się w czwartym kwartale (w porównaniu do trzeciego kwartału 2019 r). Średni dzienny wolumen w czwartym kwartale wynosił 187,34 mln USD w porównaniu z 198,10 mln USD w trzecim kwartale. Jest również spadek w porównaniu ze średnim dziennym wolumenem z kwartału drugiego, który wynosił 429,51 mln USD.

Źródło: Q4 2019 XRP Markets Report


Zmienność


Zmienność XRP (dzienna - liczona w oparciu o cenę zamknięcia) wyniosła w czwartym kwartale 3,1%, co oznacza spadek zmienności z 3,6 % w poprzednim kwartale. Warto zaznaczyć, że zmienność XRP w ciągu kwartału była podobna do BTC (3,0%) i ETH (3,1%).

Ruchy na Escrow


W czwartym kwartale 2019 r. trzy miliardy XRP zostały uwolnione z rachunku escrow (po miliardzie każdego miesiąca). W grudniu 2019, Ripple po praz pierwszy zwrócił na wspomniany rachunek pełny miliard. Ogółem w czwartym kwartale zwrócono 2,7 miliarda XRP.


W raporcie odniesiono się do komentarzy w sieci na temat działania Ripple na rachunku escrow. Aby zapewnić jasność w tej sprawie firma dostarcza w raporcie więcej szczegółowych informacji na ten temat.


Inne


IV kwartał był szczególnie znaczący jeśli chodzi o doniesienia na temat nowych klientów ODL (On Demand Liquidity) - w tym MoneyGram, goLance, Viamericas, FlashFX i Interbank Peru. W 2019 roku wartość (w USD) transakcji dokonana przez partnerów ODL wzrosła ponad 100 razy między I i IV kwartałem, a z III na IV kwartał o 650%. Liczba transakcji również wzrosła o 390% w porównaniu z trzecim kwartałem. Co więcej Ripple zainwestowało w Bitso, największą giełdę w Meksyku, aby wesprzeć korytarz RippleNet US-MXN, zapewniając niezbędną płynność.


Znaczącym wzrostem cechował się rynek instrumentów pochodnych w 2019. Według raportu ta tendencja będzie kontynuowana w roku 2020. Do tej pory instrumenty pochodne XRP stały się dostępne na kilku giełdach, takich jak Binance, Huobi, OkeX, AAX i FTX. Ponadto instrumenty pochodne XRP są potencjalnie ważnym narzędziem do zarządzania ekspozycjami i transakcjami dokonywanymi za pośrednictwem rozwiązań płatności transgranicznych Ripple, w których wykorzystuje się XRP.


Rynek pożyczek aktywów cyfrowych odnotował znaczący wzrost w ciągu ostatniego roku. XRP stał się dostępny na wielu największych platformach krypto-pożyczek takich jak: Genesis, Celsius, Nexo i SALT.


Dla przypomnienia ogólne dane o XRP:


Źródło: coinmarketcap.com


Jeśli chcesz żeby następny post zawierał link do Twojej strony, bloga, serwisu internetowego - zapraszam do kontaktu!

191 wyświetlenia
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com

Warszawa, Polska

Blog o Bitcoinie, biznesie i motywacji