Ripple XRP jest teraz parą bazową na Binance: co to oznacza dla przyszłości "standardu"?

Aktualizacja: 28 gru 2018Niezależnie od tego, co wielu ludzi mówi na temat Ripple, nie ma wątpliwości, że XRP udowodnił swoją moc a nawet przyćmił światło wielu innych "prawdziwych" kryptowalut podczas tej bessy.


We wrześniu 2018, kiedy większość kryptowalut zaliczyła ostre spadki, społeczność Ripple pomogła cenie XRP wzrosnąć o 200%. Doprowadziło to do tego, że Ripple został numerem 2 (według kryterium kapitalizacji rynkowej), zaraz po Bitcoinie spychając Ethereum na 3 miejsce.

Sukcesy Ripple'a - pomimo obecnej bessy - świadczą o jego rosnącej popularności i znaczeniu w przestrzeni kryptowalut. Prawdopodobnie jest to głównym powodem dlaczego Binance dodał ostatnio XRP jako bazową parę walutową na swojej krypto giełdzie.Na początek Binanice doda takie pary handlowe jak TRX/XRP oraz XZC/XRP. Jest to krok milowy dla XRP. Dodanie XRP jako bazowej krypto pary zmieni sposób, w jaki handlowcy będą postrzegać rynku altcoinów. Jak dotąd to ETH był jedyną i podstawową parą dla większości altcoinów. Większość osób również oceniała rynek altcoinów w cenie ETH. Było tak głównie dlatego, że w ciągu ostatnich dwóch lat ETH był używany w ICO. Dodanie XRP jako pary bazowej spowoduje, że rynek altcoinów stanie się bardziej zróżnicowany, co jest dużym postępem dla rynku kryptowalut jako całości.


Rosnący wolumen Ripple


Dodanie pary XRP, zwiększy również wolumen obrou XRP. Teraz kiedy inwestorzy mogą wymieniać swoje altcoiny na XRP, powinniśmy zobaczyć więcej kupujących i sprzedających XRP w najbliższej przyszłości. To czy będzie to miało wpływ na cenę XRP - trudno powiedzieć - ale z pewności powinno to mieć wpływ na wolumen obrotu.


Jeśli chodzi o ranking według kapitalizacji rynkowej, dodanie bazowej pary walutowej XRP może zwiększyć już istniejącą lukę o wartości ok 2 miliardy USD - zapewniając Ripple mocną drugą pozycję zaraz po Bitcoinie.


Bądź pierwszy! Otrzymuj top krypto news na swój email.

Zapisz się na newsletter!

Dołącz do naszych dyskusji na Wykop oraz Forum.bitcoin.pl

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com