Rosyjski rząd może zacząć inwestować miliardy dolarów w Bitcoin już w tym kwartaleWładze rosyjskie mogą zacząć inwestować miliardy dolarów w Bitcoin już w tym kwartale. O tym powiedział Vladislav Ginko, nauczyciel w Rosyjskiej Akademii Gospodarki Narodowej i Administracji Publicznej przy Prezydencie Federacji Rosyjskiej. Ginko uważa, że nowe amerykańskie sankcje zmuszą Kreml do dywersyfikacji swoich rezerw gotówkowych i zainwestowania części w Bitcoin.


"Straty poniesione w wyniku amerykańskich sankcji można złagodzić jedynie za pomocą inwestowania w Bitcoin. Z powodu sankcji rosyjska elita jest zmuszona pozbyć się amerykańskich aktywów i dolarów i zainwestować ogromne kwoty w Bitcoin." - powiedział Ginko

"Centralny Bank Rosji ma rezerwy w wysokości 466 miliardów dolarów i musi się dywersyfikować w przypadku ograniczonych możliwości (w przyszłości)."


Podano nawet konkretne kwoty: "Oczekuję, że na początek będzie to przynajmniej 10 miliardów dolarów w pierwszym kwartale tego roku".

Według Ginko, jeśli Rosja rzeczywiście zacznie inwestować swoje rezerwy w Bitcoin, wtedy kurs głównej kryptowaluty zacznie rosnąć w tempie wybuchowym. Wynikiem tej polityki będą globalne zmiany w ekosystemie Bitcoin.


Putin wielokrotnie uprzedzał dziennikarzy, że Moskwa jest gotowa zmniejszyć wpływ dolara i może przejść na alternatywne instrumenty finansowe.

Serdecznie zapraszam do: komentowania artykułów,

zapisania się na naszą krypto-listę mailingową oraz

dołączenia do naszych dyskusji na Wykop i Forum.bitcoin.pl.

Dołącz do naszych dyskusji na Wykop oraz Forum.bitcoin.pl

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com