Strach, krach i panika. Opinie i komentarzeW nocy z czwartku na piątek 13 marca cena Bitcoina spadła znacząco, osiągając w pewnym momencie poziom 3800 $, tracąc tym samym ponad 50% wartości w ciągu jednego dnia. Cena drugiej (co do wielkości kapitalizacji) kryptowaluty - Ethereum - poszła w ślady Bitcoina osiągając poziom poniżej 100 USD po raz pierwszy od grudnia 2018 r. Efekt pandemii koronawirusa, początki globalnej recesji czy coś innego? Poniżej przedstawiam opinie analityków, traderów, boggerów zarówno tych zagranicznych jak i polskich na temat obecnej sytuacji na krypto rynku.


Szef Grayscale Investments and Digital Currency Group, Barry Silbert, powiedział, że używa załamania cenowego do kupowania Bitcoina. „Po to został stworzony” - powiedział Barry na swoim Twitterze.


Tone Vays, dobrze znany trader w krypto społeczności, uważa, że ​​ci, którym udało się kupić Bitcoin poniżej 4000 USD, powinni przejść do trybu HODL. Ci którzy przegapili ten moment, radzi złożyć zlecenia na 4500 $, 3500 $ oraz na przedział 2750-2950 $.

Ciekawą opinię wypowiedział Dan Tapiero, współzałożyciel 10T Holdings. skrytykował on tych, którzy twierdzą, że Bitcoin nie jest opłacalny.

Jego zdaniem "jest to jedyny wolny rynek. Cena Aktywa może spaść o 50% w ciągu dnia, ale Bitcoin nie wymaga interwencji rządu żeby zaprowadzić stabilizację na rynku. Wszystko będzie z nim OK."

Jak komentują sytuacje polscy krypto eksperci? Znany wśród polskiej krypto-społeczności vlogger Mike Satoshi jest zdania, że po raz kolejny mamy w kryptowalutach do czynienia z czymś czego nie było jeszcze w ich historii - pandemię i panikę na świecie. Niestety Bitcoin nie zdał egzaminu, ale można powiedzieć, że nic tego egzaminu nie zdało. "Myślę, że w kolejnych dniach możemy spodziewać się windy góra dół, a jeżeli panika na świecie będzie się pogłębiać to możemy BTC zobaczyć w cenach, których nie było od 2013 roku.. To jednak nie będzie koniec rynku, a może być doskonałym przykładem tego, że należy kupować panikę i sprzedawać euforię. Niestety może to mieć druzgocący wpływ na niektóre projekty krypto. Mogą po prostu upaść, albo ktoś kupi je za bezcen. Natomiast giełdy będą kwitły, bo takich wolumenów nie widziano nigdy. Branża górnicza może się posypać i mogą wystąpić chwilowe problemy na BTC, szczególnie, że dopiero co mieliśmy dostosowanie trudności. To będzie okazja do wielkich zarobków, lub kupowania w super cenach, ale i dramat wielu osób, szczególnie tych, które żyją z krypto."


Widać wyraźnie ze wielu inwestorów traktuje spadek ceny Bitcoina jako super okazję do zakupu aktywów po okazyjnej cenie - po raz pierwszy od zakończenia kryptozimy. Gwałtowne odbicie Bitcoina od ceny 3800 USD również wskazuje, że w najbliższej przyszłości możemy zaobserwować odrobienie strat - co najmniej częściowo. Warto również pamiętać, że każdy kryzys jest zjawiskiem przejściowym, po którym następuje ożywienie. Bitcoin jest rzadkim aktywem i jego wzrost w średnim okresie jest nieunikniony.

134 wyświetlenia

Dołącz do naszych dyskusji na Wykop oraz Forum.bitcoin.pl

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com