Szwajcarskie banki prywatne wchodzą w kryptowalutyNiedawno Arab Bank Switzerland ogłosił, że połączył siły z firmą blockchain Taurus, aby zaoferować swoim bogatym klientom dostęp do Bitcoina i Ethereum. Bank dołącza do rosnącej listy znaczących graczy na rynku szwajcarskiej bankowości, którzy łączą siły z firmami fintech, aby wejść w kryptoaktywa.


Dzięki temu partnerstwu bank uruchomi „nową gamę usług dotyczących cyfrowych aktywów, w tym przechowywanie i pośrednictwo”. Oferta będzie dotyczyła dwóch największych kryptowalut pod względem udziału w rynku. W tym celu będzie wykorzystywana platformę do przechowywania kryptowalut „Taurus Protect”.


„Jesteśmy głęboko przekonani, że blockchain zmieni oblicze znanej nam obecnie branży finansowej i zamierzamy być jednym z pierwszych banków, które oferują naszym klientom usługi w zakresie aktywów cyfrowych w bezpiecznym i regulowanym środowisku” - powiedział Serge Robin, dyrektor generalny Arab Bank Switzerland.

Zamożni klienci banków coraz częściej wykazują chęć włączenia kryptowalut do swoich portfeli inwestycyjnych. Jednak same banki niechętnie przyjmują nową formę cyfrowych aktywów do swoich bilansów, obawiając się, że organy regulacyjne będą zmuszone zobowiązać banki na wydzielenie dużych kwot kapitału na pokrycie potencjalnych strat.


Lista rośnie


Taurus nawiązał już współpracę z Bankiem Vontobel. Gazprombank Switzerland połączył siły z firmą zajmującą się oprogramowaniem finansowym Avaloq i specjalistą od przechowywania kryptowalut METACO. Na początku tego roku Julius Baer (gigant szwajcarskiej bankowości prywatnej) ogłosił, że wejdzie do świata kryptowalut we współpracy z krypto-bankiem SEBA. Falcon Private Bank, Swissquote Bank, Prywatny bank Maerki Baumann są również aktywne w poszukiwaniu partnerów, które umożliwiłyby im wejście w świat kryptowalut.


W międzyczasie krypto firmy SEBA i Sygnum otrzymali niedawno pełne licencje na prowadzenie działalności bankowej oraz działalności związanej z obrotem papierami wartościowymi.


Szwajcarski organ nadzoru finansowego (FINMA) wyraził również chęć uregulowania działalności związanej z obrotem i przechowywaniem kryptowalut by wspomóc krypto-poczynania sektora finansowego w Szwajcarii.Źródło: Another Swiss bank delves into cryptoassets,

167 wyświetlenia

Dołącz do naszych dyskusji na Wykop oraz Forum.bitcoin.pl

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com