Tokenizowane akcje Apple, Tesli, Netfliks będą notowane na kryptogiełdzieKryptogiełda - DX.Exchange - która zostanie uruchomiona w przyszłym tygodniu umożliwi inwestorom obrót tokenami takich firm, jak Apple Inc., Facebook Inc. i Tesla Inc. poza Stanami Zjednoczonymi.


DX.Exchange, który ma biura w Estonii i Izraelu, oferuje cyfrowe tokeny firm notowanych na giełdzie NASDAQ. Kryptogiełda ma plany rozszerzenia się na nowojorską giełdę (NYSE), a także na giełdy papierów wartościowych w Tokio i Hongkongu. Każdy token jest zabezpieczony jedną regularną akcją, a posiadacze będą mieli prawo do tych samych dywidend pieniężnych.


Oferta kryptogiełdy zapewni test apetytu inwestorów na produkty, które zaczną się wkrótce pojawić się na głównych rynkach finansowych dzięki wykorzystaniu technologii blockchain. DX oferuje cyfrowe akcje lub tokeny na podstawie rzeczywistych udziałów zakupionych i posiadanych przez partnera MPS MarketPlace Securities Ltd. Tokeny będą oparte na sieci Ethereum, z kwotą odpowiadającą zapotrzebowaniu na giełdzie DX.


Cyfrowe akcje mogą mieć przewagę nad tradycyjnymi akcjami, ponieważ mogą być przedmiotem obrotu, nawet gdy amerykańskie giełdy są zamknięte, a kupcy mogą zdecydować się na zakup części akcji (np. 0,5 akcji). Tokeny mogą dać zagranicznym inwestorom możliwość kupowania i sprzedawania udziałów w firmach amerykańskich.


"Mimo że amerykańskie organy nadzoru kontrolują obrót akcjami amerykańskimi, DX.Exchange nie potrzebuje pozwolenia od Amerykanów na oferowanie tej usługi, ponieważ DX tam nie operuje" - powiedział CEO DX - Daniel Skowroński. Firma twierdzi, że jest licencjonowana przez Estońską - Financial Intelligence Unit i że ma zezwolenie na działalność w Unii Europejskiej.


"Dostrzegliśmy ogromną szansę rynkową na tokenizowanie istniejących papierów wartościowych", powiedział CEO DX - Daniel Skowroński - w jednym z wywiadów. "Wierzymy, że jest to początek połączenia tradycyjnego rynku z technologią blockchain. Otworzy to zupełnie nowy świat papierów wartościowych, zarówno starych, jak i nowych."

Co to jest tokenizacja aktywa?


Tokenizacja jest coraz bardziej rozpowszechnionym tematem wśród entuzjastów kryptowalut. Tokenizacja polega na przekształcaniu zasobów rzeczywistych w cyfrowe kontrakty bazujące na technologii blockchain. "Tokeny wartościowe" (ang. security tokens) mogą być kluczowym obszarem wzrostu w 2019 roku, ponieważ przedsiębiorcy starają się tokenizować wszystko, od dzieł sztuki i nieruchomości po akcje i obligacje.


MPS MarketPlace, który jest licencjonowany przez cypryjski regulator finansowy, będzie przechowywać akcje w imieniu właścicieli tokenów i będzie je przechowywać na wydzielonym rachunku - powiedział Skowroński. Oferta DX jest zgodna z europejską dyrektywą Mifid II, powiedział.


Co to jest DX.Exchange?


DX jest pierwszą giełdą kryptowalutową zasilaną przez technologię dostarczoną przez amerykańską giełdę Nasdaq. Powstanie kryptogiełdy DX jest związane z powstaniem Bakkt (którego właścicielem jest ICE - spółka matka nowojorskiej giełdy NYSE). Według raportów, DX umożliwi handel najlepszymi walutami na rynku, takimi jak Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ether (ETH) i Litecoin (LTC), bez pobierania opłat. Niestety, giełda nie będzie jeszcze dostępna dla amerykańskich klientów.


"Wspieramy technologię blockchain. A sposób, w jaki możemy pomóc temu ekosystemowi w osiągnięciu postępu, polega na sprawdzaniu jakości tokenów i upewnieniu się, że promowane są dobre tokeny. Nie będziemy dodawać monety tylko dlatego, że nam płacą. Ci, którzy są godni - znajdą się na liście "- powiedział współzałożyciel DX i prezes Daniel Skowroński.

Daniel Skowroński wcześniej pełnił funkcję dyrektora generalnego i dyrektora zarządzającego serwisu OANDA (Europa i Ameryka), wiodącego dostawcy danych z rynku forex.


Platforma ma unikatowy model pobierania opłat, w którym użytkownik nie musi płacić żadnej opłaty transakcyjnej za transakcje na rynku kryptowalutowym. Zamiast tego klienci będą musieli płacić standardową miesięczną opłatę w wysokości około 10 euro.


Giełda twierdzi, że jest połączona z finansowymi serwisami informacyjnymi, umożliwiając użytkownikom bezpośredni dostęp do wiadomości związanych z kryptowalutą. Platforma zawiera również bezpieczny system przesyłania wiadomości, dzięki któremu różni użytkownicy mogą z łatwością współpracować i wymieniać poglądy w bezpiecznym środowisku.


Będziemy musieli poczekać i zobaczyć czy ta nowa kryptogiełda stanie się tak popularna, jak się spodziewano. Powstanie tego typu giełd wskazuje na rosnące zainteresowanie wiodących giełd papierów wartościowych krypto rynkiem i na chęć zdobycia kawałku tego rynku.


Jeśli masz jakieś ciekawe uwagi, przemyślenia - zostaw swój komentarz poniżej.

Każdy z nich jest bardzo cenny.

Dołącz do naszych dyskusji na Wykop oraz Forum.bitcoin.pl

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com