Walka z COVID-19 - uwaga na SCAM!Niestety koronawirus się szerzy i zbiera coraz liczniejsze żniwo. Według ostatnich danych liczba zarażonych na całym świecie sięga prawie 730 000 osób. 34 000 osób umarło. Największa liczba zachorowań znajduje się w Stanach Zjednoczonych, Włoszech, Niemczech, Hiszpanii.


Wynikiem takiej sytuacji jest mobilizacja ze strony dużych korporacji. Zaczęły one przekazywać duże środki na walkę z pandemią. Do akcji przyłączają się również krypto firmy.


Binance, Ripple i inne przystąpiły do walki z koronawirusem


25 marca Binance ujawnił, że rozpocznie kampanię w mediach społecznościowych z poniższym tweetem, informując swoich obserwujących, że przekaże 1 USD (do 1 miliona USD) za każdy retweet z towarzyszącym hashtagiem #CryptoAgainstCOVID. Dodatkowy 1 milion dollarów ma być dodany do zebranej summy jeśli cel osiągnie się w ciągu tygodnia.Ripple poszło w ich ślady. 25 marca firma ogłosiła, że przekazuje darowizny w wysokości 100 000 USD na fundusz ratunkowy
Uwaga na scam'y


Niestety wielu używa hasła "walki z COVID-19" do oszukiwania ludzi. Oszuści „podszywają się pod Fundusz walki z COVID-19 Światowej Organizacji Zdrowia (World Health Organization’s COVID-19 Solidarity Response Fund), pisząc bezpośrednio do ludzi i proszą o dokonywanie płatności w Bitcoinach na określony adres aby „wesprzeć pracę WHO w celu śledzenia rozprzestrzenianie się wirusa.”Pojawiły się również doniesienia o oszustach żądających Bitcoiny w zamian za „szczepionkę” lub „opiekę medyczną”. Maile od oszustów mogą również zawierać zaproszenie do zainwestowania w oportunistyczny projekt firmy, która właśnie wynalazła szczepionkę i której akcje/kryptowaluta wystrzelą kiedy świat się dowie o tym leku.


Jak nie dać się oszustom


Oszuści są wyrafinowani i kreatywni. Próbują wielu rzeczy. Jak nie dać się oszustom? Oto najważniejsze rady:


1. Uważaj na inwestycje, które wydają się zbyt piękne żeby być prawdziwe. Jeśli zdecydujesz się zainwestować w coś (w tym krypto projekt) oferującego wysoki i szybki zwrot - bądź przygotowany na utratę wszystkich pieniędzy. 2. Nie klikaj linków i nie otwieraj wiadomości e-mail od nieznanych nadawców.


3. Jeśli czujesz, że jesteś zmuszany do podejmowania szybkiej decyzji - uważaj


4. Nigdy nie nie przekazuj nikomu swoich danych osobowych

Pamiętajmy również, że żadna legalna organizacja ani organ rządowy nigdy nie zażąda płatności w kryptowalucie.


UWAGA: Osoby, które padły ofiarą oszustw lub skradziono im kryptowaluty, mogą spróbować odzyskać aktywa, korzystając z usług Reclaim Crypto oferowanych przez Kroll, oddział Duff & Phelps we współpracy z Coinfirm. Osobiście nigdy nie korzystałam z usług tych firm, ale myślę, że ci którzy zostali ofiarami przestępstwa - nic by nie stracili, korzystając z pomocy profesjonalistów.


Nawet w spokojnych czasach oszuści szukają naiwnych w celu wyłudzenia od nich pieniędzy. Tym bardziej teraz - kiedy świat stoi w obliczu chaosu i niepewności - należy zachować szczególną ostrożność, żeby nie paść ofiarą cyberprzestępstwa.

60 wyświetlenia
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com

Warszawa, Polska

Blog o Bitcoinie, biznesie i motywacji