"Z każdym dniem gdy Bitcoin nie umiera - jest o krok bliżej do zostania cyfrowym złotem"Alex Gurevich, profesor matematyki i były dyrektor wykonawczy JPMorgan, uważa, że Bitcoin coraz bardziej zbliża się do zostania cyfrowym złotem "za każdym razem, gdy nie umiera".


"Pomimo wzrostu i spadku cen różnych altcoinów i "forków", czas działa NA korzyść Bitcoina, a nie PRZECIW. "Każdego dnia kiedy nie znika, staje się o krok bliżej do otrzymania statusu cyfrowego złota" - kontynuował odwołując się do faktu dlaczego istnieje popyt na złoto i metale szlachetne. Gurevich stwierdził, że metale szlachetne były przez stulecia używane jako środek wymiany, ponieważ "nie utleniają się łatwo i pozostają w nienaruszonej formie" (stąd , zachowują swoją wartość w czasie).


Jednak spośród wszystkich metali szlachetnych złoto nie jest ani najrzadszym, ani najbardziej dostępnym dobrem. Wyraził opinię, że złoto zostało "złotem" ponieważ jest dostatecznie dostępne żeby zostać walutą z której można korzystać na całym świecie, ale jednocześnie nie jest tak powszechne, żeby jego wydobycie mogło łatwo zakłócić jego cenę.


Dzięki tym zaletom złoto mogło przeżyć konkurencję i dzięki temu zyskało ogólnoświatową wiarygodność i zaufanie. Gurevich uważał, że podczas gdy Ether walczy o otrzymianie statusu cyfrowej miedzi, Bitcoin jest na dobrej drodze, by stać się cyfrowym złotem. Wartość Ether będzie napędzana przez popyt na technologię blockchain, Bitcoin jednak będzie napędzany przez jedyną potrzebę - potrzebę przechowywania wartości.


Idąc dalej, można dodać, że "za każdym razem, gdy przetrwa i ustabilizuje się, zyskuje dodatkową wiarygodność."

Gurevich nie jest jedynym, który wierzy, że Bitcoin jest na dobrej drodze, by stać się cyfrowym złotem. W wywiadzie dla CNBC współzałożyciel Apple, Steve Wozniak, nazwał Bitcoin" jedynym czystym cyfrowym złotem.Źródło: ccn.com

Tłumaczenie: cryptoqueen.pl

76 wyświetlenia

Dołącz do naszych dyskusji na Wykop oraz Forum.bitcoin.pl

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com